استخدام ۳ هزار محیط‌بان در ۱۰ سال آینده

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست بابیان اینکه شمار محیط‌بانان فعلی در کشور ۴۹ درصد از نیاز ما را تأمین می‌کند، گفت: در حال حاضر با ۵۱ درصد کمبود نیروی محیط‌بان مواجه هستیم.

به گزارش تسنا به نقل از مهر، سرهنگ جمشید محبت خانی صبح چهارشنبه دوم بهمن ماه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان ستاد فرماندهی یگان حفاظت محیط‌زیست استان سمنان ضمن بیان اینکه کمبود نیروی محیط‌بان در کشور یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست محسوب می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر با کمبود ۵۱ درصد نیروی محیط‌بان در کشور مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر محیط‌بان در کشور مشغول به کار هستند، تصریح کرد: این تعداد ۴۹ درصد از نیاز سازمان محیط‌زیست را تأمین می‌کند که باید برای جذب نیروهای جدید اقدامی اساسی انجام شود.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات استخدامی مامور اجرایی محیط زیست

دانلود سوالات استخدامی محیط زیست و شیلات

 

به‌کارگیری ۳ هزار محیط‌بان در ۱۰ سال آینده

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور از برنامه‌ریزی برای جذب و گزینش نیروهای جدید در سال آینده خبر داد و گفت: به‌زودی فراخوان به‌کارگیری ۳۰۰ نیروی محیط‌بان جدید در سراسر کشور صادر می‌شود.

محبت خانی بابیان اینکه کمبود نیروی محیط‌بان سبب شد محیط‌بانان فعلی ۱۸ روز کار و ۱۲ روز استراحت داشته باشند، خاطرنشان کرد: این امر باعث خستگی و دوری از خانواده محیط‌بانان شده که با جذب نیروهای جدید این مشکل رفع می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری سه هزار محیط‌بان در ۱۰ سال آینده خبر داد و اضافه کرد: ۶۰۴ پاسگاه محیط‌بانی در کشور فعال است که به علت کمبود نیرو هم‌اکنون ۵۱۷ پاسگاه محیط‌زیست فعالیت دائمی دارد و از این تعداد ۴۵۰ پاسگاه به‌صورت شبانه‌روزی و مابقی به‌صورت فقط روزانه فعالیت می‌کنند.