مجوز جذب مربی امور تربیتی، پرورشی و تربیت بدنی تا یک ماه آینده صادر خواهد شد

آزمون استخدام آموزش و پرورش

مجوز جذب مربی امور تربیتی، پرورشی و تربیت بدنی تا یک ماه آینده صادر خواهد شد

معاون تربیت بدنی و سلامت ورزش وزارت آموزش وپرورش گفت: با وجود صراحت‌های قانونی، گزینش معلمان هنگام استخدام تا قبل از دولت سیزدهم جدی گرفته نمی‌شد اما در این دولت برای نخستین بار، ۵۷ هزار نیروی آموزشی براساس گزینش و ارزیابی واقعی جذب شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، صادق ستاری‌فرد روز سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: کیفیت گزینش استخدامی نیز که مبتنی بر آموزه‌های غربی بود، در دولت سیزدهم اصلاح شد که این مهم الگوی سایر وزارتخانه‌ها نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه همزمان ۶۰۰ کانون ارزیابی در کشور برای سنجش واقعی نیروی آموزشی به صورت حرفه ای و عمومی فعال بود، بیان کرد: امسال آزمون استخدامی آموزش و پرورش به لحاظ کمی و کیفی تحول بزرگی داشت و باجذب ۵۷ هزار نفر نیروی آموزشی، چارچوب و فرایند ارزیابی به کلی متحول شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سهم هرمزگان در جذب دانشگاه فرهنگیان امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان هرمزگان در سال جدید زمینه جذب یکهزار و ۲۵۰ نفر معلم حرفه‌ای و دارای صلاحیت را تامین کرده است.

ستاری فرد گفت: همچنین سهمیه‌ خاص جذب نیروی آموزشی در شهرستان بشاگرد اختصاص پیدا کرد که استاندار هرمزگان و رییس شورای آموزش و پرورش استان، در این کار ارزشمند اهتمام جدی داشته است.

این مسوول در وزارت آموزش و پرورش همچنین با اشاره به اینکه معلم تربیت بدنی و ورزش مهم‌ترین مربی تربیتی است، تصریح کرد: برای جذب نیروی انسانی در حوزه پژوهشی، تربیتی و سلامت نیز سازو کار و برنامه جدیدی با معاونت اداره استخدامی رییس جمهور دنبال می‌کنیم که ظرف یکماه آینده، مجوز جذب مربی امور تربیتی و پرورشی و تربیت بدنی صادر خواهد شد.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات استخدامی مربی امور تربیتی و پرورشی مدارس

ستاری فرد باتوجه به اینکه در کنار جذب نیرو، بحث رویدادها و مسابقات ورزشی نیز بسیار مهم است، ادامه داد: میزبانی رودیدادهای مختلف فرهنگی، ورزشی، اردویی، علمی و تربیتی، فناوری و هنری با رویکرد جدید، هدفمند و نظامند به میزبانی استان‌ها برگزار شود.

وی همچنین به طرح شهید خرازی در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان و حتی خانواده‌ها تحت عنوان این طرح می‌توانند به صورت رایگان در فصل تابستان روزهای تعطیل به صورت رایگان از تجهیزات ورزشی مدارس استفاده کنند.

این مسوول با اشاره به در پیش بودن سفر رییس جمهور به استان هرمزگان گفت: در قالب طرح بزرگ شهید سلیمانی،نیز ۲ هزار فضای ورزشی امسال در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید و در فاز دوم این طرح هم در سفر رییس جمهور به این استان به عنوان یک مصوبه مطرح شود تا در سایر استان‌ها تبدیل به یک رویه شود.

ستاری فرد با اشاره به اینکه یکی از مطالبات فرهنگیان اجرای طرح رتبه‌بندی بود، تصریح کرد: موضوع رتبه بندی فرهنگیان که قبل از دولت سیزدهم به آن توجهی نشده بود، بعد از سال‌ها این دولت مردمی افتخار دارد که در سال نخست استقرارش، این مهم را اجرا کند و افزون‌بر ۵۰۰ هزار میلیارد ریال را برای این موضوع پیش‌بینی و تامین اعتبار کرد.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌ مان در آموزش و پرورش برگرفته از قانون اساسی و رهنمودهای رهبرفرزانه انقلاب است، گفت: در طی این سال‌ها باوجود همه پیگیری‎ها انجام شده، اتفاقاتی که در حوزه نیروی انسانی، برنامه و محتوا و همچنین و فضا و تجهیزات در سند تحول بنیادین باید انجام می‌شد، تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داشته که در دولت مردمی، رییس جمهور نسبت به این موضوع توجه خاصی داشتند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش پیش‌ از این در تاریخ ۱۵ شهریور به ایرنا گفته بود: از ۱۱۸ هزار مدرسه، ۴۷ هزار مدرسه، مربی پرورشی دارد و با وجود جذب نیرو امسال اکنون حدود ۶۰ هزار کمبود نیرو داریم.

باقرزاده درباره کمبود معلم پرورشی در مدارس اظهارداشت: از ۴۷ هزار نفر معلم پرورشی حاضر در مدارس، هشت هزار معلم بازنشسته می‌شوند که براساس مجوز کسب شده، ۱۱ هزار نفر جذب می‌شوند.

وی افزود: قرار است که مجوز جذب ۲۵ هزار نفر دیگر هم کسب شود اما هنوز توافق قطعی در این زمینه انجام نشده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: درحال رایزنی و مشخص کردن نقطه محل‌ها هستیم که در کدام مناطق و با چه ملاک‌هایی مانند جمعیت مدارس بالای ۹۰ نفر و یا اولویت مدارس عشایر و روستایی و شبانه روزی بین ما و سازمان امور اداری و استخدامی کشور توافق حاصل شود.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات استخدامی مربی امور تربیتی و پرورشی مدارس