خبر مهم سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی

خبر مهم سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی 1

خبر مهم سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش توضیحاتی داد.

به گزارش تسنا؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش در حال بررسی زوایای مختلف برگزاری آزمون استخدامی است.

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: وزارت آموزش و پرورش در حال بررسی زوایای مختلف برگزاری آزمون استخدامی است؛ از همین رو هنوز زمان دقیق آزمون استخدامی این وزارتخانه مشخص نیست.

وی افزود: به زودی میزان سهمیه ایثارگران و جانبازان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص و از طرق مختلف به متقاضیان اعلام می‌شود.

گفتنی است که پیش از این زهرا مظفر٬ مشاور امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود که بالغ بر ۴۲ درصد در حوزه ایثارگری و جانبازی در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شد‌ه‌اند.

استخدام ۷۰ هزار معلم پرورشی و ورزش

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش، از استخدام بالغ بر ۷۰ هزار مربی امور تربیتی و مشاوره و نیز مربی سلامت و تربیت بدنی در آموزش و پرورش در سال جاری و از طریق برگزاری آزمون استخدامی خبر داد و اعلام کرد که جزئیات ثبت نام و شرکت در این آزمون پس از نهایی شدن اعلام می شود.

به گزارش ایسنا، علی فرهادی در نشستی خبری با بیان اینکه به زودی تمام مدارس ما اعم از شبانه روزی و استعداد درخشان به مربی امور تربیتی و مشاوره و نیز مربی سلامت و تربیت بدنی مجهز می‌شوند، اظهار کرد: امسال بالای ۷۰ هزار نفر معلم و مربی پرورشی و تربیت بدنی از طریق ماده ۲۸ و برگزاری آزمون استخدامی جذب می کنیم که به محض قطعی شدن درباره آن اطلاع رسانی می‌کنیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما به دنبال شایسته گزینی در آموزش و پرورش هستیم، توضیح داد: به دنبال این هستیم که کسی معلم شود که به فضای تعلیم و تربیت علاقمند باشد. معلمی صرفا یک شغل نیست بلکه یک علاقه و شغل مینیاتوری است که مهارت خاصی می خواهد. اصل بر این است که معلمان را از طریق خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی جذب کنیم اما در شرایط اضطرار می توانیم از طریق ماده ۲۸ نیز نیروهای خود را تامین کنیم.

 

دانلود بسته کامل نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود بسته کامل نمونه سوالات استخدامی مربی امور تربیتی و پرورشی مدارس

دانلود نمونه سوالات استخدامی روش تدریس تربیت بدنی با پاسخنامه